• kontakt@intrasoft24.pl

Szyfrowanie danych w Androidzie

Szyfrowanie danych w Androidzie

Zabezpieczenia jakie są przygotowywane w urządzeniach z Androidem gwarantują nam, że obce osoby nie będą miały dostępu do danych tam gromadzonych.

Jak się zabezpieczyć przed atakami z innych stron?

Możliwości jest wiele, ale wydaje się, że obecnie szyfrowanie danych stało się takim elementem, które daje nam możliwość ochrony swoich wartości. Nie będzie to sprawa prosta, ale na pewno musi być brana pod uwagę. Obecnie programiści mają wiele możliwości i jeśli tylko będą chcieli wykorzystają każdą naszą chwilę nieuwagi. Chmura obliczeniowa to obecnie chętnie wykorzystywane rozwiązanie, które ułatwia nam dostęp do plików, ale jednak będzie to także zagrożenie, ponieważ informatycy będą w stanie przez osłony się przebić i tym samym wydostaną nasze dane. Jeśli przechowujemy ważne dla siebie dane to na pewno trzeba szukać możliwości stosowania dodatkowych zabezpieczeń. Od kilku odsłon akurat Android daje nam obecnie takie możliwości i istnieje szansa na to, by skutecznie szyfrować własne dane, które w urządzeniu będą się znajdować.

Szyfrowanie dotyczy jednak tylko plików pamięci wewnętrznej, natomiast karta pamięci nadal będzie tak samo narażona na ataki. Dlatego te ważniejsze pliki warto mieć w pamięci urządzenia. Szyfrowanie danych zwiększa zużycie baterii a dodatkowo możliwości włączenia tej opcji mogą być trudne i czasami mogą się włączyć dopiero po pełnym oczyszczeniu systemu. Jeśli chodzi o te pliki, które są na karcie pamięci to mamy różne darmowe narzędzia w sklepie Google, dzięki którym będzie istnieć szansa na ich szyfrowanie.

Dzięki temu te foldery, które mamy na karcie pamięci uda się odpowiednio zabezpieczyć i nie będziemy tak bardzo narażeni na działania ze strony wrogich nam jednostek programistów. Również użytkownicy dysków sieciowych powinni tak naprawdę zastanawiać się niekiedy nad dodatkowymi osłonami, ponieważ nie do końca wiemy jaką ochronę stosują twórcy tych dysków i nie będziemy wiedzieć czy rzeczywiście nasze dane są dobrze zabezpieczone i nie będzie im nic grozić.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz