Jakie są zarobki w branży IT

Jakie są zarobki w branży IT?

Masz już dość swojej obecnej pracy i comiesięcznych zarobków, więc zastanawiasz się nad przebranżowieniem? A może ukończyłeś szkołę i zastanawiasz się w jakim kierunku postawić pierwszy krok w karierze zawodowej? W poniższym artykule wyjaśnimy Ci dlaczego IT może być idealnym rozwiązaniem.

Czy warto się przebranżowić?

Ogromna część społeczeństwa podejmuje nieprzemyślaną decyzje pod kątem edukacji. Wybieramy kierunek studiów często nie wiedząc jeszcze co chcemy robić w naszym życiu i jak chcemy ukierunkować swoją karierę zawodową. Po ukończeniu roku czy dwóch studiów mało kto podejmuje decyzje o zmianie kierunku, chcąc po prostu za wszelką cenę dokończyć ten kierunek, liczymy na to, że sytuacja z czasem się zmieni. Niestety ale takie podejście widuje się również na rynku pracy. Bardzo często brakuje nam ambicji lub odwagi do tego aby zmienić pracę na taką, z której będziemy zadowoleni zarówno pod kątem wykonywanych obowiązków jak i pod kątem finansowym. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno i przebranżowić się możesz niezależnie od swojego wieku, w każdym momencie.

Praca w branży IT

Rozkwit branży IT w Polsce w ostatnich latach sprawił, że stała się ona jednym z najchętniej wybieranych kierunków rozwoju zawodowego, szczególnie przez osoby, które dopiero ukończyły edukacje. Zastanawiasz się od czego to zależy? Technologie, komputery, telefony i inne urządzenia elektroniczne otaczają nas niemalże na każdym kroku, tym samym na wszelkich ogłoszeniach o pracę związanych z IT odnajdziemy ogrom aktywnych ogłoszeń. Branża się nieustannie rozwija, a tym samym ciągle otwierane są nowe miejsca pracy. Przykładowymi zawodami z branży IT są:

 • Project Manager
 • Tester Oprogramowania
 • UX Designer
 • SEO Specialist
 • IT Support Specialist

Czy w branże IT można wejść bez doświadczenia? Oczywiście tak samo jak w każdym innym zawodzie, tak i tutaj ogromne znacznie ma wiedza oraz doświadczenie. Plusem tej sytuacji jest jednak Internet, w którym odnajdziemy mnóstwo informacji. W wersji online dotrzemy również do ogromnej ilości kursów i szkoleń, które mogą pomóc Ci postawić swoje pierwsze kroki w branży informatycznej.

Zarobki w branży IT

Oprócz ogromnej ilości wolnych stanowisk, branża IT wybierana jest również ze względu na bardzo wysokie zarobki. Zależą one oczywiście od konkretnej drogi jaką obierzemy, od naszego doświadczenia, wykształcenia oraz wiedzy. Pewne jest jednak to, że w IT sufit finansowy tak na prawdę nie istnieje. Perspektywy rozwoju są tutaj ogromne, a zarobki rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych – nikogo już w tej branży nie dziwią. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków rozwoju jest oczywiście programowanie. W tym przypadku zarobki zależą również od tego jaki język programowania wybierzemy. Aktualnie średnie zarobki w zależności od wybranego języka prezentują się następująco:

 • C – 7059 złotych brutto w przypadku JUNIORA
 • HTML – 6528 złotych brutto w przypadku JUNIORA
 • Java – 8238 złotych brutto w przypadku JUNIORA
 • PHP – 7048 złotych brutto w przypadku JUNIORA
 • Python – 7764 złotych brutto w przypadku JUNIORA
 • Scala – 9938 złotych brutto w przypadku JUNIORA

Oczywiście są to kwoty startowe, dla osób które zaczynają swoją karierę zawodową w programowaniu. W przypadku SENIORÓW, średnie zarobki przekraczają kwoty dwudziestu tysięcy złotych miesięcznie.

Jak widzisz branża IT stoi przed Tobą otworem, oferując Ci mnóstwo aktywnych ofert pracy i możliwości rozwoju przy wysokich zarobkach. Nie zwlekaj, spełnij swoje marzenia już dzisiaj!

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij