Top 4 rady, dzięki którym zdobędziesz nowych klientów

Top 4 rady, dzięki którym zdobędziesz nowych klientów

Prowadzenie firmy w Polsce nie jest łatwe. Ciągle zmieniają się przepisy, a brak ich znajomości nie zwalnia z odpowiedzialności. Do tego wszystkiego jeszcze podatki i opłaty są wysokie. Dlatego też utrzymanie się na rynku jest trudne, a gdy dodamy do tego, że konkurencja zasadniczo w każdej branży jest spora, to utrzymanie się na rynku jest wręcz ekstremalnie trudne. Dlatego też dziś przedstawimy Wam top 4 rady, dzięki którym zdobędziecie nowych klientów.

Rada 1: zainwestuj w reklamę wizualną

Każdy przedsiębiorca powinien inwestować w reklamę. Dzięki temu dotrze do większej ilości potencjalnych klientów. Zdobędzie też rozpoznawalność swojej firmy, co także ma duże znaczenie. Oczywiście reklama musi być dostosowana do rodzaju prowadzonej działalności. Doskonałym wyborem jest reklama zewnętrzna, choćby w postaci banerów. Rzecz jasna muszą być one umieszczone w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Do tego jeszcze nie można zapominać o tym, że dobra reklama przyciąga uwagę, ale też nie może być dwuznaczna. Chodzi o to by osoba, która ją widzi wiedziała od razu o jaki przekaz chodzi i co dana firma oferuje. Do tego wszystkiego w przypadku banerów nacisk kładziony powinien być na formę. Liczy się obraz, zaś informacje pełnią tutaj rolę podrzędną. Polecamy Wam wysokiej jakości banery reklamowe w Opolu, które zachwycają precyzją wykonania.

Rada 2: zainwestuj w gadżety reklamowe

Skoro już wiecie jak ważna jest reklama i wiecie też, że warto zakupić banery w Opolu, to czas przejść do kolejnej rady.
Jeszcze do niedawna najczęstszą formą reklamy była ta radiowa plus w formie ulotek. Teraz rola radia zdecydowanie się zmniejszyła, a z ulotkami wiecie jak jest. Mało kto chce je wziąć. Dlatego też aby zainteresować osoby usługami swojej firmy i przedstawić ofertę trzeba wykazać się małym sprytem. Otóż ulotki należy dołączać do gadżetu reklamowego, który będzie fajnym upominkiem. Na ulotce należy umieścić wszystkie ważne informacje i nr kontaktowy do Waszej firmy. Ulotka może mieć formę wizytówki, bo wtedy zajmuje mniej miejsca, a osoba, która ją otrzymuje może odruchowo schować do kieszeni czy portfela. Ulotkę można dołączyć do długopisu z nazwą firmy. Ale można też rozdawać kubki z ulotkami umieszczonymi w środku. Koszt przy dużych zamówieniach wcale nie jest wysoki. Rzecz jasna na każdym kubku należy umieścić logo firmy i w ten prosty sposób znowu zyskujecie nienachalną, ale skuteczną reklamę. Dobrym gadżetem reklamowym są smycze czy naklejki.

jak zdobyć nowych klientów do biznesu

Rada 3: każde zlecenie czy usługę wykonaj profesjonalnie

Profesjonalizm jest ważny, dlatego też przedsiębiorca musi do każdego zlecenia podchodzić z największym zaangażowaniem. Wszystkie usługi muszą być wykonane na poziomie i nie można pozwolić sobie na odstępstwo od normy. Tylko wtedy zyskacie zadowolonego klienta, który z chęcią poleci Wasze usługi innym osobom czy wystawi pozytywną ocenę w mediach społecznościowych. W ten prosty sposób zyskacie reklamę szeptaną i wysoce prawdopodobne jest to, że niedługo zyskacie nowych klientów. Poza profesjonalizmem trzeba też być uprzejmym, bo sama jakość się nie obroni, jeżeli w kontakcie z klientem będziecie zachowywać się nieodpowiednio.

Rada 4: nie oszukuj i stawiaj na transparentność

Czy zdarzyło się Wam tak, że dana usługa miała kosztować kwotę X, a potem nie wiadomo dlaczego wzrosła to X+20%. Nikt nie lubi takich sytuacja. I właśnie prowadząc firmę do takich sytuacji nie można doprowadzać. Jeżeli jesteście poproszeni o wykonanie kosztorysu, to nie możecie nie uwzględnić w nich wszystkich kosztów, czy potem doliczać dodatkowe. Kosztorys musi być przejrzysty. Jeżeli coś może się w nim zmienić, to od razu powinniście informować potencjalnego klienta, że koszty mogą zmienić się o taką kwotę, co będziecie wynikało z kosztów…Ale prawda jest taka, że są przedsiębiorcy, którzy specjalnie windują koszty usług, a przez to tracą klientów. Niezadowolony klient, który czuje, że przepłacił bądź też otrzymał wyższą fakturę niż zakładał kosztorys nie poleci waszych usług. Dlatego tak ważna jest transparentność.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij