• kontakt@intrasoft24.pl

Telefon komórkowy i jego ukryte możliwości

Telefon komórkowy i jego ukryte możliwości

Obecnie większość z nas naprawdę nie potrafi wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez telefonu komórkowego. Już jakiś czas temu ten niewielki gadżet stał się atrybutem towarzyszącym nam w codziennym życiu. To właśnie telefon komórkowy skutecznie ratuje nas w naprawdę wielu sytuacjach. Tak naprawdę jednak wielu z nas w ogóle nie jest świadomych tego, jak wiele ukrytych możliwości ma telefon komórkowy.

Zgubiony telefon komórkowy

Wśród ukrytych możliwości telefonów komórkowych na uwagę zasługuje między innymi możliwość zdalnego sterowania komórką. Osoby, które na co dzień żyją w wielkim mieście powinny przygotować się na wypadek, gdyby ich telefon został skradziony. Jeśli ktoś zorientuje się, że jego telefon komórkowy zniknął, powinien najpierw sprawdzić, czy nie jest on gdzieś blisko jego miejsca pobytu. Menedżer urządzeń, który znajduje się w systemie Android w naprawdę skuteczny sposób pozwala na zlokalizowanie telefonu komórkowego. Zadzwoni do nas nawet wtedy, kiedy w telefonie ustawiona będzie wibracja. Możliwe jest także zablokowanie danych w telefonie w sposób całkowicie zdalny. Jest to rozwiązanie naprawdę korzystne, bo przecież wiele z tych danych ma charakter naprawdę poufny.

Niezbędny Lifehacker powinien obejmować także popularną aplikację Prey. Dostępna jest ona w wersjach na iOS, Androida, Maca, Linuksa oraz Windowsa. Aplikacja ta posiada funkcje bardzo zbliżone do tych, które znaleźć można w Menedżerze urządzeń znajdującym się w Androidzie. Dodatkowo stosując tą aplikacją, można namierzyć bez żadnych problemów telefon, który został ukradziony. Wersja dostępna bez żadnych opłat daje również możliwość zarządzania aż pięcioma urządzeniami. Wystarczy sięgnąć do panelu administracyjnego.

Poza tym zawsze możemy zdecydować się na wprowadzenie kodu *#06#. następnie otrzymamy numer składający się z 15 cyfr, który należy przekazać swojemu operatorowi. Dzięki temu zablokowanie telefonu odbędzie się naprawdę szybko i bez niepotrzebnych problemów. W przypadku sytuacji wyjątkowych można zdecydować się również na wprowadzenie krótkiego kodu 112.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz