• kontakt@intrasoft24.pl

Zgubiłeś telefon? Dzisiaj możesz go namierzyć, czyli aplikacje na Androida

Zgubiłeś telefon? Dzisiaj możesz go namierzyć, czyli aplikacje na Androida

Zdarzyło Ci się zgubić komórkę? Niestety, obecnie kradzieże nowoczesnych smartfonów, które kosztują naprawdę niemało zdarzają się bardzo często. Warto wiedzieć jak w takiej sytuacji można sobie pomóc.

Wszystko po to, aby w momencie zniknięcia telefonu spróbować go odzyskać w możliwie jak najszybszym czasie, a więc jeszcze zanim ten kolejny raz zmieni swojego właściciela. Czas ma najważniejsze znaczenie Można oczywiście mieć pecha i trafić na złodziejaszka, który będzie orientował się w nowoczesnych technologiach, a tym samym będzie świetnie wiedział czym jest WIPE, który sprawia, że z pamięci telefonu zostają wymazane wszystkie aplikacje. A więc również i te, które w pamięci telefonu znalazły się po to, aby skutecznie pomóc nam właśnie w tego rodzaju sytuacjach. Z pewnością nie chodzi o to, aby nerwowo co kilka czy kilkanaście minut dotykać kieszeń spodni, sprawdzając czy telefon jeszcze w niej jest. Kiedy jednak zorientujemy się, że komórka zniknęła, najlepiej zacząć działać naprawdę błyskawicznie. Filozofia działania aplikacji Za pioniera zaawansowanych, a jednocześnie skutecznych aplikacji przeznaczonych na Androida, która pozwalają na skuteczne namierzenie zgubionego lub skradzionego telefonu był „Where’s My Droid„.

Jak to działało?

Kiedy telefon zniknął, mogliśmy dokładnie ustalić jego położenie, wykorzystując do tego celu Google Maps. Ciekawym jest fakt, że było to możliwe nawet wówczas, gdy nadajnik GPS w telefonie był wyłączony. Z czasem pojawiła się opcja zdalnego namierzania, która opierała się na stronie developera aplikacji. Od tego czasu najważniejsza założenia nie uległy zmianie. Do ciekawych aplikacji, w które opłaca się inwestować zalicza się: -Where's My Droid – jeden z pionierów na rynku, jeśli chodzi o aplikacje dla Androida.

Dostępna w wersji darmowej oraz płatnej:

-Android Lost Free – aplikacja zupełnie darmowa, co sprawia, że cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników;

-Kaspersky Mobile Security – to aplikacja niezwykle rozbudowana, która chroni nasz telefon przed programami wirusowymi, szpiegującymi, a nawet przed spamem; -SimTracker.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz