• kontakt@intrasoft24.pl

Technika nakładania pudru mineralnego

Technika nakładania pudru mineralnego

Kosmetyki mineralne są delikatne i całkowicie naturalne. Od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością, a wiele użytkowniczek wybiera je zamiast tradycyjnych form kosmetyków. Czym się charakteryzują i jak je nakładać, by efekt był możliwie zadowalający?

Czym charakteryzują się kosmetyki mineralne?

Przede wszystkim, wyróżnia je konsystencja – zwykle to drobny proszek. Stąd też wynikają pewne trudności w nakładaniu tego typu kosmetyków. Poza tym jednak mają szereg zalet. Są bardzo wydajne – jedno opakowanie pudru może wystarczyć nawet na kilka miesięcy. Pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt, ponieważ stapiają się świetnie z kolorytem cery i nie zapychają porów. Ponad to, mogą dzięki odpowiedniemu doborowi minerałów działać kojąco i korzystnie na cerę z problemami. Można je stosować nawet na bardzo delikatną skórę, ponieważ nigdy nie uczulają.

Nabieranie i rodzaj pędzla

Kosmetyków mineralnych, w tym pudru, nigdy nie powinno się nabierać wprost z pudełka. Należy wysypać trochę proszku na podkładkę lub na nakrętkę, a następnie nabrać go na pędzel. Pozwala to kontrolować ilość zużywanego pudru.

Istnieją dwa typy pędzli, które można polecić do kosmetyków naturalnych. Pierwszy z nich to płaski, ścięty i gęsty flat top. Pozwala uzyskać nieco lepsze krycie niż inne pędzle, nakłada naraz więcej kosmetyku na twarz. Warto zwrócić uwagę, by pudru nie było zbyt dużo – wtedy będzie się osypywał. O wiele lepszym pomysłem jest nakładanie pudru warstwa po warstwie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Z pewnością przysłuży się to naturalnemu efektowi. Inny typ pędzla to delikatny pędzel typu kabuki. Nie kryje tak dobrze, za to można nim wygodnie rozprowadzać kosmetyk z pomocą kolistych ruchów. Pędzel ten jest bardzo delikatny, więc można go używać do cery każdego typu.

Technika nakładania – co pod pudrem?

Puder mineralny powinno się zawsze nakładać na nawilżoną kremem cerę. Dzięki temu drobinki lepiej się do niej przykleją, a kolory będzie równy i naturalny. Pozwala to także zwiększyć trwałość makijażu. Na przetłuszczającą się cerę można nałożyć cienką warstwę pudru transparentnego, wiele kosmetyków mineralnych jest tez wzbogaconych o glinki i składniki hamujące przetłuszczanie.

Technika nakładania pudru mineralnego powinna się opierać na wcieraniu go pędzlem, okrężnymi ruchami. W ten sposób zapewnia się trwałość i jakość efektu. Wykonywanie makijażu sypkimi, mineralnymi produktami wymaga pewnej wprawy, jednak po czasie nie sposób nie docenić ich precyzji – cienkie warstwy nakładane jedna po drugiej pozwalają na idealne kontrolowanie odcienia cery.

Jak uzyskać lepsze krycie?

Nie każdej cerze wystarcza krycie oferowane przez puder mineralny nakładany techniką na sucho. Dotyczy to zwłaszcza ser, które charakteryzuje sporo niedoskonałości, zaskórniki lub przebarwienia po trądziku. Wiele posiadaczek takiej cery uważa, że kosmetyki mineralne nie są dla nich ze względu na niedostateczne krycie. Tymczasem wystarczy zmienić technikę, aby efekt mógł być zadowalający. Najmocniejsze krycie uzyskuje się za pomocą stemplowania. Nasączony hydrolatem wacik kosmetyczny należy maczać w pudrze i dociskać punktowo do twarzy. Uwaga! Z tą techniką można przesadzić i uzyskać efekt maski w miejsce wyrównanej kolorystycznie, naturalnej cery. Nieco łagodniejsze będzie nakładanie pudru zmoczonym hydrolatem lub wodą termalną pędzlem. Najwygodniej jest spryskiwać pędzel z buteleczki z atomizerem. Początkowo nałożony puder będzie się wydawał ciemny, jednak gdy wyschnie, przybierze swój zwyczajny odcień.

Zapraszamy na: belovedskin.pl

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz