• kontakt@intrasoft24.pl

Radzimy, jaką wybrać walizkę

Radzimy, jaką wybrać walizkę

Mogłoby się zdawać, że kupienie dobrej walizki nie będzie żadnym problemem i każdy będzie sobie z tym spokojnie radził. W praktyce może być z tym różnie. Jak wybrać taką walizkę, która będzie się dobrze sprawdzać. Postaraliśmy się zebrać takie informacje, które sprawią, że łatwiej wybrać walizkę, która dobrze się sprawdzi. Bagaż musi być lekki i odpowiednio pojemny. Oczywiście ważna będzie jego trwałość. Obecnie dostępne modele wykonuje się między innymi z poliwęglanu, który jest twardy i odporny na uszkodzenia. Bagaż powinien chronić nasze przedmioty przed dostępem innych osób. Zamek szyfrowy wydaje się, że jest dobrą opcją, do tego zamek, który może być również otwierany przez służby celne. Co do kółek obecnie rezygnuje się już z dwóch na rzecz czterech, które są stabilniejsze i prowadzi się je znaczenie łatwiej. Na krótsze wyjazdy lepszą opcją będzie mniejszy ale bardziej poręczny bagaż, z którym wygodnie można się poruszać. Istotna sprawa to między innymi mobilność, na którą trzeba zwracać uwagę. 

Cyztaj więcej na temat galanterii skórzanej na www.teczkiskorzane.com.pl

Jaka jest dobra walizka?

Pojemna

W walizce musi być takie wnętrze, które sprawi, że spokojnie możemy się spakować. Warto mieć także różnorakie mniejsze kieszonki, gdzie zmieszczą się drobne przedmioty. Jeśli chodzi o komorę główną ważne będą paski podtrzymujące ubrania. Można także wybrać walizkę na biznesmenów, gdzie znajduje się specjalne miejsce na spodnie czy garnitur, które nie będą się dzięki temu gnieść. Wygodne są walizki z opcją powiększenia.

Trwała

Walizka tekstylna nie będzie trwała i nie ma sensu się na nią decydować. Lepiej wybrać tutaj taką opcję dodatkowo usztywnianą i wybrać można albo poliwęglan albo też termoplastyk. Skóra naturalna również dobrze się sprawdza, to szlachetny, ale jak wiadomo już dość znacząco droższy materiał.

Wygodna

Trzeba pamiętać, że wielkość i waga to także ważne cechy, które trzeba brać pod uwagę. Walizka z komfortową rączką, kółkami do przemieszczania się będzie najlepszym rozwiązaniem. Gdy wybieramy walizkę trzeba pamiętać, że komfort i praktyczność to istotne elementy. Walizka musi mieć także gwarancję, która będzie pozwalała na naprawdę przy awarii.

Zabezpieczenie

Dobra walizka gwarantuje bezpieczeństwo naszym rzeczom. Powinna więc stawiać opór przed osobami niepowołanymi, które będą chciały ją otworzyć. Powinna się sprawdzać w formie z dodatkowym zamkiem szyfrowym oraz zamkiem TSA, który mają prawo otworzyć służby celne. W ten sposób nie zniszczą naszej walizki przy kontroli, która może być wykonana nawet bez naszej wiedzy.

 

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz