• kontakt@intrasoft24.pl

Miejsca relaksu w ogrodzie

Miejsca relaksu w ogrodzie

Przydomowy ogródek wprost idealnie nadaje się do wypoczynku, zwłaszcza wtedy, gdy na zewnątrz panuje przyjemna temperatura. Relaks okaże się tym bardziej atrakcyjny, gdy wyznaczymy i urządzimy w ogrodzie jedno, specjalnie do tego przystosowane miejsce.

Jego dobór może przebiegać według wielu kryteriów. Znaczenie ma przede wszystkim wielkość naszego ogrodu – w tych o sporym metrażu swoboda działania jest dużo większa, jednak nie oznacza to, że małe ogródki okażą się w tym przypadku bezużyteczne.

Oczywiście najlepiej wyznaczyć miejsce, w którym będzie nam najprzyjemniej. Może być to obszar przy drzewach, które dostarczą nam odpowiednią ilość cienia w słoneczne dni, okolice stawku bądź kwietnika. Z pewnością każde miejsce okaże się atrakcyjne, gdy zadbamy o jego aranżacja – ta zaś powinna zostać oparta na odpowiednio dobranych meblach.

Meble ogrodowe – jak wybrać?

Oferta rynkowa jest obecnie na tyle szeroka, że bez problemu znajdziemy produkty, które spełnią nasze oczekiwania. Decydując się na wyposażenie ogrodu, warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na:

krzesła i fotele ogrodowe – przydadzą się nie tylko podczas samotnego relaksu, ale również w trakcie imprezy dla większej liczby osób. Na rynku dostępne są zarówno standardowe modele wykonane z plastiku bądź drewna, jak i nieco droższe modele materiałowe bądź wyposażone w miękkie poduszki,

leżaki i leżanki ogrodowe – możemy się na nich wygodnie rozłożyć i zaznać należytego relaksu. Okażą się również doskonałe do opalania bądź czytania książki,

stoły ogrodowe – bez problemu dobierzemy je pod kątem rozmiarów i sposobu przygotowania. Zakupić możemy także zestawy zintegrowane z siedziskami,

huśtawki – okażą się atrakcyjnie nie tylko dla dzieci.

dodatki – wymienić można między innymi barki, parasole oraz stojaki.

Decydując się na zakup mebli ogrodowych, zwracać uwagę będziemy między innymi na ich wzornictwo, mobilność oraz sposób przygotowania. Najważniejszy powinien być dla nas jednak materiał, z którego zostały przygotowane. Z czego więc tworzone są meble ogrodowe?

Drewno – wykorzystywane najczęściej. Gwarantuje ekologiczny charakter oraz miłą dla oka prezencję. Nie zawsze okaże się jednak na tyle wytrzymałe, by służyć nam przez wiele lat. Najistotniejszy jest więc wybór odpowiedniego gatunku drewna. Jeżeli zdecydujemy się na meble z drewna miękkiego (chociażby z sosny), musimy przygotować się na to, że ulegną one dość szybkiemu zniszczeniu. Gatunki miękkie nie są bowiem odporne na wpływ wody i nadmiernych temperatur.

O wiele lepszym wyborem okażą się produkty z drewna twardego bądź egzotycznego. Za każdym razem muszą one zostać jednak odpowiednio zabezpieczone, co zdecydowanie wydłuży ich żywotność.

Metal – materiał zdecydowanie wytrzymalszy niż drewno, niemniej koniecznie decydujmy się na meble, które zostały pokryte warstwą środka antykorozyjnego. Dzięki temu nasze meble będą w stanie wytrzymać wpływ wody.

Plastik – rozwiązanie najtańsze, które jednak charakteryzuje się niewielką wytrzymałością mechaniczną. Co więcej, meble tego typu mogą się topić pod wpływem wysokiej temperatury (na przykład z ogniska bądź grilla).

Rattan – czyli tworzywo pozyskiwane z palm arekowatych. Charakteryzuje się bardzo atrakcyjnym wyglądem i słabą odpornością na wpływ wilgoci, zmiennych temperatur i promieniowania UV.

Technorattan – ulepszona forma rattanu, powstaje z żywic syntetycznych. Dzięki temu, przy zachowaniu ładnego wyglądu, materiał ten okaże się niezwykle wytrzymały. Nie butwieje i nie zmienia koloru pod wpływem promieni słonecznych, dzięki czemu meble tego typu mogą być przechowywane na zewnątrz. Jedną wadą produktów z technorattanu jest ich wysoka cena.

Grill ogrodowy

Żadne miejsce wypoczynkowe na świeżym powietrzu nie może obejść się bez grilla. Jest to doskonałe urządzenie, które okaże się przydatne zarówno podczas różnego rodzaju imprez, jak i na co dzień.

Decydując się na grilla, powinniśmy zastanowić się nad jego zasilaniem. Na rynku dostępne są bowiem modele elektryczne, gazowe oraz węglowe. Ważną decyzją jest także wybór kształtu (możliwości jest naprawdę sporo, zakupić możemy modele owalne, prostokątne i o nieregularnych kształtach), budowy (grill betonowy, kuty metalowy etc.) oraz funkcji dodatkowych, spośród których wymienić można chociażby możliwość wędzenia potraw.

Materiał partnera zewnętrznego

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz